Homeopatie

Belladona

čeleď lilkovité - solanacae - žijí v noci (Hyosciamus, Physalis, Capsicum, Stramonium, Nicotin,...). Když je něco v noci, není to moc kytkové, ale zvířecí - má zvířecí energii, hodně žije v noci, vztah sexu a různým poživačnostem.

Alkaloid Atropin. Otrava: leží, nesvítit, ticho, nedotýkat - jinak se zblázní.

Je plná energie, musí s ní něco dělat. Konstitučně zřídka - nezaměnitelný.

Symptomaticky na akutní stavy. Př: Spála - v 1h je zdravý, ve 2 už bojuje o život.

  • vše náhle začne a náhle skončí
  • vysoká horečka
  • rozšířené zornice
  • halucinace
  • postižené místo horké až pálí do ruky
  • ruce a nohy chladné
  • žíznivá (při horečce, jinak nevýrazné)

Migrény, bolesti hlavy

  • začíná v temeni, přes pravý spánek do pravého oka (Sang).
  • < světlo, hluk, skřípot, menstruace, teplo
  • > ležením ve tmě, studené obklady

Obvykle pravostranný

Úžeh, úpal - přetlak v mozkomíšním kanálu.

Spála - suchost, suché rty a nemá žízeň.

Angína hnisavá

Zánět středního ucha

Křeče, febrilní křeče

< 15 hodin, nebo začíná v 11 a vrcholí v 15

Překrvení, horký lék. Vztah na všechny části nerv.soustavy.

Rychlý, prudký. Žíly tepou.

Delirium, halucinace.

Akutní lék ke Calc.

Nesnáší teplo. Zimomřivý...

Po ostříhání vlasů, po umytí vlasů.

Strachy podobné Stram - ze zvířat, že bude pokousán, Bell hlavně ze psů.

Nechce sprchovat vlasy.

Chce citron a limonádu

Bez žízně

Chronický lék: Otázka žízně není tak zřetelná jako u akut - tam má žízeň, hydrofobii (Lyss). Výtoky prudké - menzes, rýma,... Zánět prsu (Lac-c, Bryonia - zhorš.pohybem, Bell - prs je žhavý, horký, vidíme cévní pleteň). Suchý kašel. Strach ze šibenice (Stram strach že na ně bude zaútočeno). Zdravá Bell - překypuje energií, které se musí nějak zbavit. Děti se schovávají, koušou předměty, aktivní v noci, plivou, bijí, hází věci. rep: Bujnost. Oslněný ohněm - malý pyroman. V noci sice spí, ale skřípe zuby (Tub). Hlasitý, hlučný. Děti řvou, až se jim potrhají hlasivky. Destrukce. Šaškují. Veselí, tančí, smějí se, jsou bez starostí. Nesnesitelné dítě (xTub - i rodiče ho nenávidí, Bell milují - fosforická záře. Tub je zlé, Bell je hodná).

Případ dítě: Když v ordinaci leze do šuplíků Sulp, Phos, je to ze zvědavosti, když Tub, zlomyslnost, Bell projel všechno - pak skočil na tátu zezadu, chytl ho pod krkem a zařval "Ty chlape!" a smál se a bouchal ho. Během rozhovoru utekl na chodbu a jezdil výtahem. Otec to nechal tak - je takový od rána do večera pořád. Pak utrhl kliku a měl radost, že jí zlomil. Má potíže ve škole, pochopitelně. Chodil i mluvil pozdě a nezřetelně až doposud. Má hodně energie, tak se to z něj sype. Není pečlivý. Dělá furt grimasy, hraje si s jazykem, červený obličej, živé oči, veselý, šťastný. Není zlý. Ve škole jsi potichu - zařve "Jsem potichu". Otec - ve škole hodnější, doma je strašný (Lyco - zbabělé). Když ho otec "pomlouvá" je chlapec šťastný. Do všeho kope, co mu stojí v cestě. Kope ze spaní. Bojí se ve tmě. Rád se pere. Zadrhává, koktá (nejistota, překotné myšlení). Tvrdohlavý. Vždy něco chce najust. V šest vzbudí celou rodinu a řekne "Jdem na to!". Úzkostlivě dodržuje čas - není precizní, spíše úzkostný (otec neví). Hraje si s mečem, samopalem. Vydává zvuky hlavně zvířat (i v ordinaci začne mňoukat, chrochtat, po pochvale začne štěkat).

Calc, Nat-m taky pozdě chodí. Kope ze spaní, skřípe zuby, pomočuje se - energie i v noci. Blud - je kouzelník, proměňuje věci. I když byste ho nejradši zabili, tak se s ním můžete smát.

Další případ: Větší chlapec. Miluje když někde bourají - dostane z toho teplotu, jak je šťastný. Až bude velký bude bourat domy, ničit auta, nebo knězem (jako čaroděj). Zjistil, že ve vedlejším městě mají bourat kostel.

Miluje destrukci - sedí a láme tužky. Má ráda kouzelníky - proměnují jednu věc v druhou.