Homeopatie

Lac Caninum

Hierarchie vlčí smečky. Někdo je první, druhý,... Kdo je pod ním a kdo nad ním.

Pán je jednička. Pes je dvojka - musí si všechno nechat líbit, jinak neodstane nažrat.

Blud že je - ne rohožka - ale že je prach pod rohožkou.

Vztek, který nesmí projevit - bylo by s ním zle. Ve smečce i u pána.

Lyss - jako kdyby Lac-c vztek projevilo - už jenom projevuje vztek. Hydrofobie. Udusí se z toho zvuku strachy.

Někdo se o něj má starat, ale nestará se o něj, je na něj zlý. Vzniká vztek. Když to překročí hranice, tak vznikne stav Lyssinum.

Je to zvířecí lék. Všechna mléka mají vztah k mléku. Většina miluje mléko (x mořské léky, Calc).

Střídají se strany. Jednou pravý, příště levý vaječník.

Strach - z hadů i sny o hadech.

Vertikála téměř nadpřirozená - pocit, že je nad zemí, nad tím pánem. Překonáno to, kde je ve skutečnosti umístěn.

Pochyby o sobě.

Problém ve vztahu k autoritě. I v ordinaci má pohled psa. Problém když přijde na úřad, se šéfem - je to autorita.

Horkokrevný, sexualita, enerige.

Nemá rád sladkosti ani jako děti. Milují ostrá jídla, sůl, pepř. Pacient: "Jen slané pokrmy mi chutnají přirozeně."

Pocit: Je špinavý, bezcenný, na dně společnosti, závislý (Thuja). Ve společnosti ostatních je nervózní, protože je bezcenný, ošklivý, hloupý, špinavý.

Sykotické miasma - jsem v beznadějné situaci, jsem v ní pořád a není sebemenší naděje, že se z ní dostanu. Připadají si špinavé. rubrika - ruce stále myje si (i ne sykot. ars, merc - syfil).

Špatné mínění o sobě. Nenávidí se. Nemá pocit, že je schopný něco vykonat. nejistý, nervózní rubr: anticipační úzkost tréma (gels, lyco, sil)

Hyperextézie sexuálních orgánů. Murex, Lach, Plat - nejvíce souložící léky.

Při menstruaci - krev horká, hodně, spousta obtíží, před a na záčátku teplá a bolestivá prsa - nemůže udělat ani krok. Výtok z prsou.

Horký lék. Vystrkuje nohy z postele (Sulp - je suverénní)

Klíč sympt: Nevypočitatelné bolesti střídající strany.

Zapomnětlivý.

Nízké mínění o sobě.

Když má něco v krku, tak vypadá podobě jako Pytolaca - zánět, kde je nápadně lesklá a hladká sliznice, blýská se, barva ...? (Lach).

Studené nápoje zlepšují. (Lach, Con).

Pohrdá sám sebou. Blud, že se na něj ostatní dívají svrchu.

Beznaděj, blud, že jeho nemoc je nevyléčitelná.

Dítě - stejné bolesti hlavy jako Calc - "školní bolesti". Anticipační úzkost, tréma. Naprosto porušený vztah matka - (zejména) dcera.


Případ: Dívka 15 let. Intenzivní anorexie.

Zhubla 18kg. Psychiatr. Hrozili jí. První, co musí anorektikovi říci je, že nemá žádnou vinu - všichni jí vyčítají, že maminka pláče a že umře a... Anorektik má pocit, že za všechno může. Řikali jí, že jak zhubne pod 40kg, tak že "jede", že už se s ní nebudou babrat. Přišla s otce a matkou, je hrozně zatvrzelá, poplašená. V podobných případech je vhodné promyslet, zda tam ti rodiče mají být. Rodiče jsou často důvodem té nemoci dítěte. Před nimi leccos neřeknou. Stále pláče. Jak jím tak mám pocit viny. Učí se dobře. Je nějaký problém, proč to máš? A ona řekne "Tehle rok?" ač má anorexii už dlouho. Pohádala se s kamarádkou, obviňovala jí. Snaží se dělat všchno nejlépe, bojí se, že jí kamarádi nebudou mít rádi. To se stalo před rokem. O té doby se anorexie zhoršila. Mám strach, že ztratím kamarádky. Jsem už tak slabá, že už nechodím do školy. Je z ní cítit velké utrpení. Cítí se osamělá, nedokáže se soustředit. I doma? Ne tolik.

Otec: Nidky se necítila dobře ve velkých skupinách lidí (ona potvrzuje). Proč? necítí se tam doma. Otec do toho vstoupí, ona se k němu otočí zády (čelem k matce) - "nech mě být!" Otec: Má strach, že si o ní budou myslet něco negativního.

Matka: Když jí bylo 5 let, tak byla znásilněna. Pacientka křicí: Nechci abys o tom mluvila. To je začátek. Stalo se na pískovišti ze zadu (psí pozice). Policie to vyšetřovala. Nechtěla o tom mluvit ani na to myslet - byla zraněná.

Nesnáší slunce, miluje pizzu. Má ráda panenky (infantilní, pozadu) načančané v pokoji. Staph, Carc, Op - zneužití. Op bude mít od té doby zácpu a necítí fyzickou bolest, Stap vztek, chvění.

Chce pomáhat odstatním. Když má vztek, tak "štěká". Cítí se pošpiněná, vyhoštěná z té společnosti. Jako kdyby do té smečky kamarádů nepatřila.

Lac-C 200C. V té době byla téměř hospitalizovaná na psychiatrii, byla v péči psychiatrů. Po Lac-c anorexie přestala.

Největší nepřítel těch dětí kromě násilníka je soud a sociální pracovníci. Po roce od léku začala chodit s klukem, ale stejně problém - trvalo další rok, než ho vůbec vzala za ruku.

Dotaz na mandle: Vyndání nosních mandlí má smysl jen u recidivujících hnisavých zánětů středního ucha. Jinak bez efektu.