Homeopatie

Plumbum

Syfilitické miasma. Téma útoku/obrany. V tabulce prvků společně s Aurem,.. - série moci. Když někdo o tu moc přichází:

  • Merc - musí si dávat na všechno pozor
  • Plb - těžké, zatuhlé

Nemá mimiku, pomalý těžký. Všechno je zatuhlé - fyzicky i mentálně (natvrdlý). Reakce na neuro vyšetření je opožděná (ťuk,...,au!). Zpomalený, bezradný, bez života. Monotónnost hlasu a absence mimiky se při vyšetření nedají vydržet.:)

Bludů má víc než Merc.

  • Téma moci: Vidí se jako panovník, který je ale ohrožen. Blud spiknutí, bude zavražděn, otráven.
  • Zámky a petlice vidí.
  • Myslí, že je sledován vojáky.
  • Vidí obličeje v zrcadle kolem něj.

Mívá nervové choroby, které ho zahubí.. Paralýza na všech úrovních. Nedostatečně reaguje. Paralýza s třesem.

Plachý na veřejnosti.

Tichá nuda (my s ním). Apatický, bez emocí.

Poruchy osobnosti a identity. (Alum). Myslí si, že je stroj, že je někdo jiný. Mluvívá o sobě bez Já ("člověka to trápí...") - ve 3.os o sobě mluví i Nat-M.

Život má omezený na pár věcí.

Konzumní, poživačný.

Zatvrdliny (nehty, arteroskleróza, mrtvice).

Dělají bláznivé kroky, aby se oživili. => nemá morálku

Uzdravování je také pomalé - 2 měsíce po léku se něco začne dít - energie, mluví, myje se, hýbe se (dřív myslel na každý pohyb).

Zdravé Plb se snaží jednat tak, jak to dělají živí lidé (sám se jako živý necítí): Udělá večírek, aby přičuchnul k životu. Vnést život.

Zdravé Plb se orientuje na práci.

Srv Germanium - to je úplně netečné, podobná patologie s Plb. Sulp - mladý Plb je rovněž společenský a užívá si.

Případy

případ 1

Bývalý tenista. Zánět žil. Musí nosit punčochu, což mu vadí v práci (trénuje). Někdy bolesti v noze ani necítí. "Nekoukám do zrcadla, nevím jak vypadám." Bolestivé ostruhy na patách, tlusté nehty. "Mám to těžký, všechno v životě mám těžký, a mám to dlouho." Baví ho vyhrát, ale prohra nevadí. Klidný, trpělivý. Má rád pořádek. Je prý líný. Neumí se pohádat. Dvojité nehty. Šedivě oblečený.

Plb 200 C. Kontrola za měsíc: Přišel pestře oblečený, žije u něj přítelkyně, noha už nebolí. Následně volal, že už nepřijde - je O.K.

případ 2

Muž 50 let. Na dně, unavený v depresi. Dříve významný hráč fotbalu, ale od 18 let se zpomaloval. Říkali mu to. Monotónní, únavný, smrdí, neprané oblečení (je na dně). Není schopen odpovídat v práci na pozdrav. Cítí se jako "chodící pacient v komatu". Mluví o sobě bez Já "člověka to trápí". Pracuje u pasu v továrně - monotónní. Doma je sám, nemá ženu ani děti. Ven nechodí, nesetkává se. TV fotbal. Byt jedna velká špína - nemá na to, aby uklidil. Nemá na to, aby se pohádal - v konfliktu je podrážděný. Zimomřivý. Smyslem života je práce, jídlo (brambůrky), fotbal.